Кременная online
Пятница, 19.04.2019, 12:19
Меню сайта
Последние темы форума
СВИНГ (11)

Суши или пицца? (1)

нужен совет (1)

Торрент программка (3)

Кто куда едет отдыхать? (30)

НЬЮФЛУДИЛКА! (164)

кто в какой школе учился (57)

Живопись (16)

Последние фотографии
Последние объявления
[01.02.2018]
Сварные двери,решетки,ворота,ограды г.Кр...
[01.02.2018]
Натяжные потолки г.Северодонецк и регион
[01.02.2018]
Решетки на окна,двери,балконы г. Северод...
[01.02.2018]
Защитные Ролеты г.Северодонецк и Регион
[01.02.2018]
Пенопласт от производителя г.Северодонец...
[01.02.2018]
Жалюзи,москитные сетки от производителя ...
Наш опрос
4. Хто на вашу думку зможе очолити майбутню громаду?
Всего ответов: 431
Главная » Статьи » Мои статьи

Фонд підтримки українських ініціатив

Фонд підтримки українських ініціатив – це українська благодійна неурядова неполітична організація, створена в 2009 році в Луганську з метою сприяння розвитку української культури на Луганщині.

Іноді нам доводиться чути, що Луганщина – безнадійно русифікований край і ніщо українське тут не приживається і ніколи не приживеться. Однак, варто подивитися на реальний стан речей і все стає на свої місця. Дійсно, в ході свого історичного розвитку Луганщина сформувалася як край російськомовний (чому так склалося і хто винен – це вже інше питання). Після здобуття Україною незалежності стало питання про українізацію краю. Про важливість українізації було багато сказано з високих і не дуже високих трибун. Але за 17 років на Луганщині не було відкрито жодної української бібліотеки, книжкової чи музичної крамниці! Склалася парадоксальна ситуація: є вже якісна сучасна українська музика, з’являється цікава українська література, але мешканці Луганщини про це практично нічого не знають! Відповідно, постає питання: а як тоді українізуватися, якщо доступу до якісних зразків української культури майже зовсім нема? Звичайно, якщо понишпорити по крамницях, в Луганську можна знайти і українську книжку, і діск з українською музикою. Але цього вкрай недостатньо. Саме тому пріоритетними проектами нашого Фонду є створення української бібліотеки, української книгарні та української музичної крамниці в Луганську. В перспективі – створення мережі бібліотек та крамниць по всій Луганській області.

Наш Фонд займається розбудовою та підтримкою дитячого оздоровчого табору «Дружба» в селі Макарово Станично-Луганського району Луганської області. В таборі є всі умови для якісного відпочинку та оздоровлення дітей: спортзал, басейн, кінозал, тир, майданчики для спортивних ігор, конюшні. Сам табір оформлено в українському стилі, а для цікавих є етнографічний куточок, в якому виставлено предмети побуту українських селян ХІХ-ХХ ст. Також в таборі є бібліотека української літератури. На благодійних засадах в таборі будуть регулярно відпочивати діти-сироти з Луганщини.

Ще одним напрямом роботи нашого Фонду є книговидавництво. Заплановано видання книги Йосипа Бойдуника «Національний солідаризм». В цій книзі, написаній у 1946 р., викладено погляди українського мислителя щодо ліпшого суспільного ладу в Україні. Не будемо зупинятися на ідеях Йосипа Бойдуника докладніше, лише зазначимо, що сьогодні ідеї солідаризму привертають все більше уваги передових дослідників в усьому світі. Можливо, солідаризм і є тим «третім шляхом», що виведе Україну з нескінченних криз...

Не оминає наш Фонд і краєзнавства. Так, вже готується до публікації серія оригінальних статей про селянський повстанський рух під проводом Нестора Махна, повстання донських та запорізьких козаків під проводом Кіндратія Булавіна і т.д. Ці події – яскраві сторінки історії нашого краю і вони не можуть бути забуті через мінливу політичну кон’юнктуру. Також ми знайшли на Луганщині поховання селянського отамана Блохи, за яким і досі доглядають місцеві жителі. Ми ж встановимо на його могилі достойний пам’ятний знак.

Фонд здійснює підтримку української Церкви. Так, ми надаємо регулярної підтримки греко-католицькій громаді міста Красний Луч Луганської області, а в селі Макарово Луганської області вже будується коштом Фонду православна церква Київського Патріархату. Ми дистанціюємося від міжконфесійних протиріч, але вважаємо, що українські релігійні громади на Луганщині потребують підтримки.

Ваші побажання, зауваження і пропозиції надсилайте нам на нашу електронну скриньку Пошта
Та заходьте на наш сайт

Категория: Мои статьи | Добавил: admin (01.07.2009)
Просмотров: 799 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Форма входа
Логин:
Пароль:
Кто здесь
Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Сегодня здесь были
Наши именинники
рівноденник(27), apoxmowspiott(34), UXJames(41), Rodjerpype(44), Ruslan(41)
Наши статьи
Кремінський відділ Сєвєродонецької місцевої прокуратури оприлюднює графік прийому громадян за місцем їх роботи у лютому 2016 року (1038)
Попереджений – «озброєний»! (747)
Прийом запитувачів у Кремінському відділі Сєвєродонецької місцевої прокуратури (738)
Кремінський відділ Сєвєродонецької місцевої прокуратури оприлюднює графік прийому громадян за місцем їх роботи у січні 2016 року (1120)
Графік прийому громадян прокуратурою Кремінського району Луганської області за місцем їх роботи у листопаді 2015 року (733)
Відкладення виконання вироку на певний строк (888)
Розгляд електронних звернень громадян і звернень, отриманих на «гарячу лінію» прокуратурою Кремінського району (753)
Незнання законів не звільняє від відповідальності (777)
Стан додержання прав неповнолітніх при доставленні та адміністративному затриманні (689)
Графік прийому громадян прокуратурою Кремінського району Луганської області за місцем їх роботи у жовтні 2015 року (701)
Наслідки невиконання кримінального покарання у вигляді штрафу (901)
Наши файлы
День Народження Грушевського (30)
Природоохоронні об’єкти Кремінщини (205)
Інвестиційний паспорт кремінський район луганської області 2012р (307)
Харьковские казаки. Том 1, книга 2. Альбовский Е. 1915 (146)
Харьковские казаки. Том 1, книга 1. Альбовский Е. 1914 (188)
Память, которая всегда с нами! (876)
Фёдор Гайда: Как произошло слово "украинцы" (273)
Расписание фотоэкспозиций "Зеленая Кременная" (165)
Река Северский Донец - главная водная артерия Восточной Украины (475)
Календар знаменних і пам’ятних дат на 2011 рік (317)
Кременское областное медицинское училище (361)
Друзья сайта
Наша аудитория
Курс валют
Статистика
Рейтинг сайтов Луганска и
Луганской области
Поиск по сайту
Категории раздела
Мои статьи [137]
Copyright Prikhod © 2019 Хостинг от uCoz