Кременная online
Воскресенье, 29.11.2020, 00:49
Меню сайта
Последние темы форума
мелочь а приятно;) (44)

Домашняя одежда (1)

Вторая жизнь (11)

ставках на спорт (1)

Встраиваемая техника (0)

строительство (4)

заказывать товары из Китая (3)

Где покупаете одежду? (1)

Последние фотографии
Последние объявления
Наш опрос
1. Чи знаєте ви про початок "децентралізації" (створення громад) в Кремінському районі?
Всего ответов: 449
Главная » Статьи » Мои статьи

Відкладення виконання вироку на певний строк
Чинним Кримінальним процесуальним кодексом України передбачена відстрочка виконання вироку, тобто відкладення виконання вироку на певний строк.
Так, стаття 536 Кримінального процесуального кодексу України передбачає, що виконання вироку про засудження особи до виправних робіт, арешту, обмеження волі, тримання в дисциплінарному батальйоні військовослужбовців, позбавлення волі може бути відстрочено у разі:
- тяжкої хвороби засудженого, яка перешкоджає відбуванню покарання, - до його видужання;
- вагітності засудженої або за наявності у неї малолітньої дитини - на час вагітності або до досягнення дитиною трьох років, якщо особу засуджено за злочин, що не є особливо тяжким;
- якщо негайне відбування покарання може потягти за собою винятково тяжкі наслідки для засудженого або його сім'ї через особливі обставини (пожежа, стихійне лихо, тяжка хвороба або смерть єдиного працездатного члена сім'ї тощо) - на строк, встановлений судом, але не більше одного року з дня набрання вироком законної сили.
Слід також зазначити, що відстрочка виконання вироку не допускається щодо осіб, засуджених за тяжкі (крім тяжкої хвороби засудженого, яка перешкоджає відбуванню покарання) та особливо тяжкі злочини незалежно від строку покарання.
Клопотання (подання) про відстрочку виконання вироку може заявити засуджений, його захисник, законний представник, прокурор, орган або установа виконання покарань.
Рішення про відстрочку виконання вироку може прийняти лише суд, який ухвалив вирок. Питання про відстрочку виконання вироку розглядається судом у порядку, передбаченому для вирішення судом питань, пов'язаних із виконанням вироку (ст. 539 КПК України).
При тяжкій хворобі засудженого відстрочка виконання вироку надається до його одужання. Засудженому в усній чи письмовій формі роз'яснюється його обов'язок повідомити суд про своє одужання. За необхідності суд може періодично перевіряти перебіг одужання засудженого через лікувальну установу. Після одужання засудженого вирок підлягає негайному виконанню.
Закон передбачає можливість відстрочки виконання вироку у зв'язку з вагітністю засудженої або наявністю у неї малолітньої дитини. Це правило обумовлене турботою як про здоров'я жінки і дитини, яка повинна народитися, так і жінки та малолітньої дитини. Тому виконання вироку можна відстрочити в межах строку, на який із згідно із законом жінку може бути звільнено від роботи у зв'язку з вагітністю, пологами і до досягнення дитиною трьох років, але якщо особу засуджено за злочин, що не є особливо тяжким.
Відстрочка виконання вироку може застосовуватися тільки до засудженої, яка має сім'ю або родичів, що дали згоду на спільне з нею проживання, або яка має можливість самостійно забезпечити належні умови для виховання дитини. У разі смерті дитини або після досягнення дитиною віку, до досягнення якого надавалася відстрочка, вирок звертається до негайного виконання.
Слід звернути увагу, що відстрочка виконання вироку - це право, а не обов'язок суду. Вирішуючи це питання, суд, окрім обставин чи підстав застосування відстрочки виконання вироку, враховує також тяжкість вчиненого злочину, особу засудженого та інші обставини, що мають істотне значення для вирішення даного питання.
Таким чином, кожні випадки, обставини та підстави є суту індивідуальні і можуть застосовуватись судом по різному.

Прокурор прокуратури
Кремінського району
В. Безденежний
Категория: Мои статьи | Добавил: prokuratura (09.11.2015)
Просмотров: 1219 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Форма входа
Логин:
Пароль:
Кто здесь
Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Сегодня здесь были
Наши именинники
lelic$(35)
Наши статьи
Кремінський відділ Сєвєродонецької місцевої прокуратури оприлюднює графік прийому громадян за місцем їх роботи у лютому 2016 року (1542)
Попереджений – «озброєний»! (1019)
Прийом запитувачів у Кремінському відділі Сєвєродонецької місцевої прокуратури (976)
Кремінський відділ Сєвєродонецької місцевої прокуратури оприлюднює графік прийому громадян за місцем їх роботи у січні 2016 року (1490)
Графік прийому громадян прокуратурою Кремінського району Луганської області за місцем їх роботи у листопаді 2015 року (1009)
Відкладення виконання вироку на певний строк (1218)
Розгляд електронних звернень громадян і звернень, отриманих на «гарячу лінію» прокуратурою Кремінського району (1007)
Незнання законів не звільняє від відповідальності (1108)
Стан додержання прав неповнолітніх при доставленні та адміністративному затриманні (949)
Графік прийому громадян прокуратурою Кремінського району Луганської області за місцем їх роботи у жовтні 2015 року (931)
Наслідки невиконання кримінального покарання у вигляді штрафу (1218)
Наши файлы
День Народження Грушевського (46)
Природоохоронні об’єкти Кремінщини (223)
Інвестиційний паспорт кремінський район луганської області 2012р (319)
Харьковские казаки. Том 1, книга 2. Альбовский Е. 1915 (205)
Харьковские казаки. Том 1, книга 1. Альбовский Е. 1914 (204)
Память, которая всегда с нами! (893)
Фёдор Гайда: Как произошло слово "украинцы" (284)
Расписание фотоэкспозиций "Зеленая Кременная" (177)
Река Северский Донец - главная водная артерия Восточной Украины (489)
Календар знаменних і пам’ятних дат на 2011 рік (331)
Кременское областное медицинское училище (441)
Друзья сайта
Наша аудитория
Курс валют
Статистика
Рейтинг сайтов Луганска и
Луганской области
Поиск по сайту
Категории раздела
Мои статьи [137]
Copyright Prikhod © 2020 Хостинг от uCoz