Кременная online
Суббота, 18.01.2025, 21:22
Меню сайта
Последние темы форума
Кто чем увлекается (123)

гурток робототехніки (0)

Букмекерські контори України: новий вито... (0)

Порадьте інтернет магазин інтимних товар... (1)

Доставка квітів (1)

Ищете профессионалов для грузоперевозок ... (0)

Купить прокси ipv4 (1)

Квіти з доставкою (1)

Последние фотографии
Последние объявления
Наш опрос
3. Яка на вашу думку пріоритетна сфера подальшого розвитку громади?
Всего ответов: 455
Главная » Статьи » Мои статьи

Чому ми бідні?
Червень 2010 р.

Чому ми бідні?
Загалом, Україна не є бідною країною. Наша бідність здебільшого є функціона-льною - як результат неспроможності, невміння користуватися інструментами, які пок-ликані допомогти людині ефективно впливати на свою долю. Особливо характерним це є в сільських громадах, де люди насправді мають значні можливості для покращен-ня свого достатку. Перш за усе, це земля сільськогосподарського призначення, яка є великим багатством, а земельний пай є у більшості селян. Є суттєві можливості у сфері економічної діяльності: виробництво продукції на продаж, надання платних пос-луг у громаді тощо. Є, нарешті, розвинена система соціального захисту.
Перешкоди, через які люди не можуть скористатися цими можливостями, дуже часто носить правовий характер: людина не може оформити право власності на зем-лю, не може захистити власність (особливо ту, що є засобом економічної діяльності), потерпає від перешкоджання своїй діяльності з боку чиновників, від хабарництва, за-борон тощо. Ці перешкоди мають і можуть долатися юридичними засобами, але люди не вміють ними користуватися, інколи не знають, що таким чином можна захистити свої права, у тому числі – економічні. А часто взагалі не підозрюють, що у них є те чи інше право!
Тож, є нагальна потреба створити інструментарій, який надав би людині квалі-фіковану підтримку щодо юридичних можливостей покращення власної долі, долі сво-єї родини. Та інформувати людину про наявність такого інструментарію.
Проблемою є те, що два головних інститути, що діють в Україні у сфері надання первинної юридичної допомоги, не можуть бути творцем такого інструментарію.
Професійна адвокатура на сьогодні не є доступною для більшості громадян за ціною. При цьому спроби надати у цей сектор державні субсидії призведе лише до збільшення вартості послуг, а не до забезпечення доступності чи покращення якості.
Юристи органів влади не можуть бути джерелом надання первинної правової допомоги хоча б тому, що громадяни звертаються туди не за юридичною консультаці-єю, а як до доброго царя, з патерналістською надією, що влада вирішить їх проблему сама.
Для реального збільшення правових можливостей недостатньо навіть системи надання безоплатної кваліфікованої первинної юридичної допомоги. Необхідно ство-рювати юридичні практики, якими могли скористатися багато людей, просувати ці практики заради добробуту багатьох людей. І таким чином підвищувати громадську та ділову активність в місцевих громадах. Це є досяжним лише в самій громаді, шляхом залучення до такої діяльності якомога більше громадських об'єднань, і при умові підт-римки їх проектів владою.
Але починати слід з початку! Минуло три місяці, як в Кремінському районі пра-цює Інформаційно-правовий Центр (ІПЦ) безоплатної юридичної допомоги населенню. Для тих, хто до цього моменту не мав такої інформації, повідомлю, що Всеукраїнська Громадська організація «Комітет виборців України», а точніше - її Луганське обласне відділення, бере участь в реалізації ініціативи Міжнародного Фонду «Відродження» «Посилення правових можливостей бідних верств населення». Створення ІПЦ – поча-тковий етап (закінчується 30 червня) реалізації цієї ініціативи, яка є розвитком проекту «Верховенство права», а все це разом укладається в концепцію ООН щодо подолання бідності в світі. Україна приєдналася до реалізації цієї концепції, недарма всі Прези-денти і Уряди країни з 1992 року проголошували боротьбу з бідністю пріоритетом сво-єї діяльності.
Отже, Центр пройшов етап становлення і стабільно працює. Це не комерційний проект, він не розрахований на отримання прибутків. Персонал має зарплату за кошти МФВ, для клієнтів всі послуги – безоплатні. Жодна партія чи партійна структура не має до проекту ніякого стосунку. Прийом ведеться п’ять днів на тиждень (вихідні - п’ятниця і субота), з 8.00 до 17.00 без перерви. Адреса: площа Красна, 7 (в минулому звіті по-милково вказаний буд.4), приміщення баклабораторії санепідемстанції, тел/факс 3-17-44. Консультації надають юрист О.В. Андреєв та менеджер-консультант, який теж є дипломованим юристом, Е.Р. Давіян.
Щомісяця Центр подає органам влади, місцевого самоврядування та територі-альним громадам району звіти про свою роботу. Це робиться для того, щоб загостри-ти увагу влади на найбільш болючих проблемах громадян, інтереси яких влада і по-винна захищати – виборців, платників податків, соціально незахищених людей, щодо яких держава має обов’язок піклуватися. А з іншого боку наші звіти, сподіваюся, щось додадуть до уяви про те, як громадянин тут і зараз може захистити свої законні інте-реси і права. Пропонуємо співпрацю громадським організаціям – у вирішенні проблем груп населення.
Тепер – кілька цифр. У березні-квітні 57,6 процента клієнтів ІПЦ становили Діти війни. У травні – 80%. По 10% справ Дітей війни, які звернулися до Центру за час дія-льності, отримані позитивні рішення суду і справи передані у виконавчу службу район-ного управління юстиції. Правда, з виконанням рішення суду не все так просто: у ви-конавчій службі Діти війни повинні писати заяву в обласне управління юстиції, а там свої процедури…
Збільшується кількість звернень з майнових питань та сімейного права – стяг-нення аліментів, встановлення батьківства, проблеми виплати допомоги на дітей…
А також з проблем ЖКГ. Зокрема, звернулася група мешканців міста, яких було оштрафовано за складування будматеріалів за межами при садибних ділянок, просто на вулицях. Комбінат комунальних підприємств намагається ввести стосунки з члена-ми громади в юридичну (договірну) площину, але не всі механізми не відпрацьовані, іноді штраф стягується з неналежного відповідача ( не власника садиби), і крім того, люди помітили, що протоколи про адмінпорушення більш охоче складаються стосовно тих мешканців, які можуть заплатити, зокрема - підприємців тощо. А штрафи чималі – від 340 до 850 гривень.
Надійшло кілька звернень щодо конфліктних ситуацій з РАГСом. Зокрема, там відмовляються видати свідоцтво про народження дитині, яка народилася в Луганську, але батьки мешкають в Кремінній і принаймні батько має всі передбачені законом для реєстрації дитини документи (мати втратила і зараз відновлює паспорт). Справа дійш-ла до суду, хоча на думку юриста Центру мала б вирішитися в РАГСі.
Проведено три (з початку діяльності) виїзних прийоми в селах. Організовуються виїзні прийоми сумісно з Центром соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді та апа-ратом відповідних сільських рад. Основні питання це також виплати Дітям війни, спад-кові відносини щодо нерухомості та невиплата орендної плати за землю.
Починають надходити звернення щодо кредитних відносин з банками.
Ми вже зазначали, що реалізація і ініціативи «Посилення правових можливос-тей…», і програми «Верховенство права», та й само подолання бідності неможливе без сприяння влади - з одного боку і підвищення соціальної та економічної активності громадян – з іншого. А влада в нашій країні проекти Міжнародного Фонду «Відроджен-ня» підтримує. Тож, всі владні структури в районі ми вважаємо партнерами і або вже співпрацюємо, або маємо намір і сподівання співпрацювати з ними усіма. Щодо актив-ності громад, то під час прийомів, в тому числі – виїзних, ми крім надання консультацій роздаємо населенню візитівки Центру, брошури проекту «Україна: Верховенство пра-ва» - «Як правильно звернутися до суду?», «Як ефективно провадити свою справу у суді», «Адміністративний суд – захищає громадянина від порушень з боку держави», «Познайомся із системою адміністративного судочинства» і буклети Української Гель-сінської спілки з прав людини. Можливо, цими матеріалами зацікавляться вчителі з правових дисциплін шкіл району, то ми радо ними поділимося.
Спеціальна пропозиція для старшокласників, які планують отримувати юридич-ну освіту, та студентів-юрфаків: невдовзі Центру знадобляться волонтери для допомо-ги юристам під час прийомів. Робота пов’язана з наданням первинної юридичної до-помоги і може бути хорошою практикою, до речі і офіційно підтвердженою - для студе-нтів.
Далі, як кажуть, буде.
Керівник Кремінського ІПЦ Ірина Чорнобай

Категория: Мои статьи | Добавил: and (16.06.2010)
Просмотров: 955 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Форма входа
Кто здесь
Онлайн всего: 46
Гостей: 46
Пользователей: 0
Сегодня здесь были
anturov, acontinent, helenka06, Farishka
Наши именинники
111(38), Damascys(38), IceAngel713(31), RorkDeexara(38), iinsektion(34), KREMRUSLAN(46), Эрнест(48), JamesStype(43), Ekaterinakt(40), ov50327(38), vdovinaanastasia62(36), ArCHI(23), JackieCeapy(50), wtalettaal(37)
Наши статьи
Кремінський відділ Сєвєродонецької місцевої прокуратури оприлюднює графік прийому громадян за місцем їх роботи у лютому 2016 року (2438)
Попереджений – «озброєний»! (1794)
Прийом запитувачів у Кремінському відділі Сєвєродонецької місцевої прокуратури (1767)
Кремінський відділ Сєвєродонецької місцевої прокуратури оприлюднює графік прийому громадян за місцем їх роботи у січні 2016 року (2272)
Графік прийому громадян прокуратурою Кремінського району Луганської області за місцем їх роботи у листопаді 2015 року (1664)
Відкладення виконання вироку на певний строк (1894)
Розгляд електронних звернень громадян і звернень, отриманих на «гарячу лінію» прокуратурою Кремінського району (1877)
Незнання законів не звільняє від відповідальності (1993)
Стан додержання прав неповнолітніх при доставленні та адміністративному затриманні (1883)
Графік прийому громадян прокуратурою Кремінського району Луганської області за місцем їх роботи у жовтні 2015 року (1581)
Наслідки невиконання кримінального покарання у вигляді штрафу (2163)
Наши файлы
День Народження Грушевського (59)
Природоохоронні об’єкти Кремінщини (237)
Інвестиційний паспорт кремінський район луганської області 2012р (337)
Харьковские казаки. Том 1, книга 2. Альбовский Е. 1915 (220)
Харьковские казаки. Том 1, книга 1. Альбовский Е. 1914 (218)
Память, которая всегда с нами! (906)
Фёдор Гайда: Как произошло слово "украинцы" (301)
Расписание фотоэкспозиций "Зеленая Кременная" (190)
Река Северский Донец - главная водная артерия Восточной Украины (502)
Календар знаменних і пам’ятних дат на 2011 рік (346)
Кременское областное медицинское училище (457)
Друзья сайта
Наша аудитория
Курс валют
Статистика
Рейтинг сайтов Луганска и
Луганской области
Поиск по сайту
Категории раздела
Мои статьи [137]
Copyright Prikhod © 2025 Хостинг от uCoz