Кременная online
Суббота, 18.01.2025, 21:21
Меню сайта
Последние темы форума
Кто чем увлекается (123)

гурток робототехніки (0)

Букмекерські контори України: новий вито... (0)

Порадьте інтернет магазин інтимних товар... (1)

Доставка квітів (1)

Ищете профессионалов для грузоперевозок ... (0)

Купить прокси ipv4 (1)

Квіти з доставкою (1)

Последние фотографии
Последние объявления
Наш опрос
2.Які першочергові проблеми підлягають вирішенню в "Кремінській об"єднаній громаді" ?
Всего ответов: 486
Главная » Статьи » Мои статьи

«Всякому городу нрав и права»…

У багатовіковій історії Кремінної можна знайти чимало цікавих моментів, які в подальшому позначилися на його біографії. І хто знає, як би воно все повернулося, коли б не патріотизм кремінян.
Наприклад, сьогодні Кремінна могла б зватися зовсім не Кремінною, а якимось Ново-Глуховим. Саме цю назву носив наш населений пункт понад півстоліття. І до того вона обридла тамтешнім жителям, що ті навіть вимушені були вдатися до рішучих дій.
Діючи спільно, без усякого розброду в умах, чому можна й нам позаздрити, у 1896 році сільська громада вирішила порушити клопотання про повернення своїй слободі історичної назви - Кремінна. Мотивували свій вчинок селяни тим, що офіційна назва «Ново-Глухів» залишається для них чужою і у просторіччі вони все одно називають слободу Кремінною. До того ж, плутанину створювало й те, що поштове відділення у слободі мало назву «Кремінське», а залізнична станція була названа «Кремінне».
Рішенню громади швиденько дали хід. Спочатку воно було розглянуто Куп'янським повітовим земським зібранням, а потім - губернським.
У губернському центрі до зазначеного питання поставилися з усією серйозністю, ще й додали, що повернення слободі Ново-Глухів її КОЛИШНЬОЇ назви вельми бажано, бо перейменування Кремінної у Ново-Глухів під час введення військових поселень було викликано не якимись історичними або побутовими причинами, а абсолютно випадковим розквартируванням у ній Глухівського полку. Цілковито підтримав клопотання кремінян і губернатор, направивши його на розгляд імператора.
Відповіді царя довелося чекати недовго. Вже через два місяці вийшов указ «Его Императорского Величества, Самодержца Всероссийского», яким визначилося слободу Ново-Глухів надалі називати її колишньою історичною назвою «Кремянная», як зазначалося в документі. Про це було повідомлено харківському поліцмейстеру, всім поліцейським управлінням, дворянським опікам, губернській і усім повітовим земським управам, а також іншим численним інстанціям і посадовим особам. Крім того, повідомлення про зміну назви слободи тричі надрукували в газеті «Харьковские губернские бедомости».
А ось історію про те, як Кремінна стала містом, повідала кремінянка, ветеран педагогічної праці Зінаїда Олександрівна Фірсюк. Дядько Зінаїди Олександрівни, Петро Іванович Лукін, уродженець Кремінної, перед війною працював керуючим справами Верховної Ради України. Природно, у нього було багато товаришів серед керівництва Верховної Ради, у тому числі й секретар Президії на прізвище Межжерін. За словами Зінаїди Олександрівни, її дядько дуже любив Кремінну й, перебуваючиу Києві, ніколи не забував про свою малу батьківщину й шукав нагоду зробити для неї щось вагоме і корисне. Звісно, своїми намірами поділився і з Межжеріним. Той поміркував і запропонував: «А давай твою Кремінну зробимо містом. Зараз якраз готується список населених пунктів для присвоєння їм відповідного статусу, включимо до нього й Кремінну». 28 жовтня 1938 року вийшов указ Президії Верховної Ради УРСР «Про віднесення населених пунктів Ворошиловградської області до категорії міст і селищ міського типу і встановлення їхніх меж». Згідно з цим указом, селище Кремінне стало містом Кремінна. Підпорядковувалося воно Рубіжанському райвиконкому.
Можливо, розповідь Зінаїди Олександрівни комусь здасться неймовірною, але на підтвердження неї в домі колишньої вчительки зберігається стара фотографія, на якій зображені Петро Іванович Лукін разом з секретарем Президії Верховної Ради УРСР Межжеріним.
Особисто для мене в цій історії немає нічого дивного. Вона лише в черговий раз переконує, що патріотизм - то велика сила, яка у всі часи керувала нашими земляками. Притаманне це почуття й нашим сучасникам.
Сергій ОМЕЛЬЧЕНКО.
На фото: Лукін (ліворуч) і Межжерін, 1941 рік.
Категория: Мои статьи | Добавил: Professor (22.03.2010)
Просмотров: 1847 | Комментарии: 1 | Рейтинг: 5.0/2
Всего комментариев: 1
24.03.2010 Спам
Так это отсюда путаница Кременная - Кременное

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Форма входа
Кто здесь
Онлайн всего: 49
Гостей: 49
Пользователей: 0
Сегодня здесь были
anturov, acontinent, helenka06, Farishka
Наши именинники
111(38), Damascys(38), IceAngel713(31), RorkDeexara(38), iinsektion(34), KREMRUSLAN(46), Эрнест(48), JamesStype(43), Ekaterinakt(40), ov50327(38), vdovinaanastasia62(36), ArCHI(23), JackieCeapy(50), wtalettaal(37)
Наши статьи
Кремінський відділ Сєвєродонецької місцевої прокуратури оприлюднює графік прийому громадян за місцем їх роботи у лютому 2016 року (2438)
Попереджений – «озброєний»! (1794)
Прийом запитувачів у Кремінському відділі Сєвєродонецької місцевої прокуратури (1767)
Кремінський відділ Сєвєродонецької місцевої прокуратури оприлюднює графік прийому громадян за місцем їх роботи у січні 2016 року (2272)
Графік прийому громадян прокуратурою Кремінського району Луганської області за місцем їх роботи у листопаді 2015 року (1664)
Відкладення виконання вироку на певний строк (1894)
Розгляд електронних звернень громадян і звернень, отриманих на «гарячу лінію» прокуратурою Кремінського району (1877)
Незнання законів не звільняє від відповідальності (1993)
Стан додержання прав неповнолітніх при доставленні та адміністративному затриманні (1883)
Графік прийому громадян прокуратурою Кремінського району Луганської області за місцем їх роботи у жовтні 2015 року (1581)
Наслідки невиконання кримінального покарання у вигляді штрафу (2163)
Наши файлы
День Народження Грушевського (59)
Природоохоронні об’єкти Кремінщини (237)
Інвестиційний паспорт кремінський район луганської області 2012р (337)
Харьковские казаки. Том 1, книга 2. Альбовский Е. 1915 (220)
Харьковские казаки. Том 1, книга 1. Альбовский Е. 1914 (218)
Память, которая всегда с нами! (906)
Фёдор Гайда: Как произошло слово "украинцы" (301)
Расписание фотоэкспозиций "Зеленая Кременная" (190)
Река Северский Донец - главная водная артерия Восточной Украины (502)
Календар знаменних і пам’ятних дат на 2011 рік (346)
Кременское областное медицинское училище (457)
Друзья сайта
Наша аудитория
Курс валют
Статистика
Рейтинг сайтов Луганска и
Луганской области
Поиск по сайту
Категории раздела
Мои статьи [137]
Copyright Prikhod © 2025 Хостинг от uCoz